HABERLER

Halk Dansları Şöleni başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğinde bu yıl ilkini düzenlediği Halk Dansları Şöleni 4-6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Etkinliğin sponsor ve bilet gelirleri TC Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Nefes’ fidan kampanyasına bağışlanacak.

Bursa’daki halk dansları toplulukları...

Devamı...

Bursa’da festival coşkusu başlıyor

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yapılamayan 59’uncu Uluslararası Bursa Festivali, 11 – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival bünyesinde 33 yıldır yapılan Altın Karagöz Halk Dansları yarışması ise uluslararası katılım olduğu için pandemi şartları yüzünden önümüzdeki yıla ertelendi. Onun yerine 2-6 Ağustos...

Devamı...

BKSTV'de Özer Matlı dönemi

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özer Matlı seçilirken, Fatma Durmaz Yılbirlik ise Onursal Başkanlığa getirildi.

Bursa'da 58 yıllık bir gelenek olan Uluslararası Bursa Festivali'nin mimarı olan, Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, Uluslararası Bursa Çocuk ve...

Devamı...

Uluslararası Bursa Festivali’nde Cecilia Krull rüzgarı

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 58’inisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’nin ikinci gününde Cecilia Krull Bursa’lı hayranlarıyla buluştu.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 58’incisi düzenlenen Uluslararası Bursa...

Devamı...

La Casa De Papel’in Sesi Cecilia Krull 14 Haziran’da 58. Uluslararası Bursa Festivali’nde!

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen 58. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında yer alan La Casa De Papel’in Sesi Cecilia Krull 14 Haziran’da saat 13.00’de Merinos AKKM’de düzenlenecek basın toplantısı ile sizlerle buluşuyor.

İzleyicileri ekrana kilitleyen popüler dizi La...

Devamı...

58. Uluslararası Bursa Festivali Tüm Coşkusuyla Başladı

Dünyaya barışı haykıran festival başladı

‘58. Uluslararası Bursa Festivali’, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve ünlü sanatçı Demir Demirkan’ı aynı sahneyi paylaştığı muhteşem konserle başladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, birlik ve beraberliğin sembolü olan ve 58 yıldır hiç kesintiye...

Devamı...

23. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Başlıyor!

FESTİVAL’İN AÇILIŞI 22 Ekim Pazartesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı tarafından ve ASSITEJ (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği)  Türkiye Merkezi sanatsal desteği ile...

Devamı...

Kurtuluş Yolunda Kadınlarımız - Basın Bülteni

Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılında Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın düzenlediği, Ayla Algan’ın Halide Edib’i canlandırdığı “Kurtuluş Yolunda Kadınlarımız” adlı oyun 11 Eylül 2018 tarihinde Saat: 20:30 Tayyare...

Devamı...

Bkstv Mobil Çocuk Tiyatrosu

Bkstv Mobil Çocuk Tiyatrosu 5 Ekim’den itibaren haftada bir gün BKSTV Sahnesi’nde ve bir Köy Okulu’nda oyun sergileyecektir.

Oyun Adı: “Güç Kimde?”
Yazan - Rejisör: Faik Ertener
Rejisör Asistanı: Yetkin Yüksel
Oyuncular: Alper...

Devamı...

"Bursa Bellek 2019 Bursa’nın Tarihi ve Kültürel İzleri" Uluslararası Ekslibris Yarışması

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı düzenlediği festivaller, gerçekleştirdiği kişisel ve karma sergiler, workshoplar, eğitim programları, söyleşi ve konferanslarla kentin kültür-sanat yaşamını zenginleştirmeye devam ediyor.

Bu yıl 58. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ kapsamında...

Devamı...

Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması başlıyor - Basın Bülteni

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 32.’si düzenlenen ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, 7-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Özgün formatıyla geleneksel çizgisini koruyarak bugünlere gelebilen Altın Karagöz Halk Dansları...

Devamı...

BKSTV “Cama Yolculuk” - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı; bir yandan kentin kültür ve sanat faaliyetlerinin nabzını tutarken, aynı zamanda çevre duyarlılığına dikkat çekmek, geri dönüşüm bilincini sanatsal estetikle buluşturmak amacı ile bir dizi etkinliğe imza atıyor.

Çalıştay, konferans ve sergilerden oluşan etkinlikte BKSTV; camın geri...

Devamı...

8 Mart “Dünya Kadınlar Günü” Etkinliği “Çarpana Dokuma” Atölyesi - Basın Bülteni

Bursa’nın Kültür ve Sanat hayatına 30 yıldır katkıda bulunan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Fatma DURMAZ YILBİRLİK’ in yaptığı Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) her yıl: Uluslararası Bursa Festivali, Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, Uluslararası Bursa Çocuk ve...

Devamı...

BKSTV 30. Olağan Genel Kurul Toplantısı - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olağan genel kurul toplantısı, 7 Mart 2018 tarihinde HİLTON BURSA CONVENTION CENTER & SPA’DA gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Necip Naci DOĞRU’nun yaptığı genel kurulda öncelikle gündem maddeleri onaylandı. Açılış konuşması BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma DURMAZ YILBİRLİK tarafından...

Devamı...

17. Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali - Basın Bülteni

FESTİVAL’İN AÇILIŞI 20 KASIM PAZARTESİ
Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı tarafından ULUSLARARASI BURSA KARAGÖZ KUKLA VE GÖLGE OYUNLARI FESTİVALİ, 20 - 25 Kasım 2017 tarihleri arasında bu yıl 17. kez gerçekleştirilecek.

FESTİVALDE FARKLI TEKNİKLER
Festival...

Devamı...

BUSİAD Ödülü - Basın Bülteni

BURSA KÜLTÜR SANAT VE TURİZM VAKFIBUSİAD tarafından “2016 yılı Eğitim ve Kültüre Katkı Ödülü” ne layık görüldü.

Bursa’nın kültür, sanat ve turizm hayatına yön veren aktörlerden biri olarak ön planda olan BKSTV’ye...

Devamı...

Uluslararası Tiyatro Festivali Başlıyor - Basın Bülteni

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, bu yıl 22. kez gerçekleştiriliyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa...

Devamı...

Festival coşkusu tüm kenti sardı - Basın Bülteni

‘17. Uluslararası Bursa Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’ kapsamında birbirinden güzel gösteriler ve atölye çalışmaları, öğrencilerle buluştu.

BURSA – ‘17. Uluslararası Bursa Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’ kapsamında birbirinden güzel gösteriler ve atölye çalışmaları,...

Devamı...

‘Festivalde 55 Yıl’ sergisi açılıyor - Basın Bülteni

Bursa’nın köklü geleneği, ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin öyküsünün anlatıldığı ‘Festivalde 55 Yıl’ sergisi, 4 Temmuz Salı günü (YARIN) saat 11.00’da Bursa Kent Müzesi’nde izlenime açılacak.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm...

Devamı...

BKSTV 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olağan mali genel kurul toplantısı, 13 Mart 2017 tarihinde Hilton Bursa Convention Center & Spa’da gerçekleşti. Divan Başkanlığını Işık Uğurtuğ’un yaptığı genel kurulda öncelikle gündem maddeleri onaylandı. Açılış konuşması BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik tarafından yapıldı. Vakıf...

Devamı...

BKSTV Bez Bebek Atölyesi 2017 - Basın Bülteni

PROJE AMACI
Bursa köylerinden seçilen gönüllü kadınlara bez bebek tekniğinin öğretilerek, Yöresel bebeklerin üretilmesi ve bu sayede bütçelerine destek sağlamalarına katkıda bulunmak.

Bursa’nın Kültür ve Sanat hayatına 56 yıldır katkıda bulunan, Yönetim Kurulu Başkanlığını Fatma Durmaz...

Devamı...

BKSTV “HER YERDE SANAT VAR” 23 Nisan Şenliği 2017 - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı Çocuk ve Gençlik Kulübü “Her Yerde Sanat Var” projesi kapsamında Mudanya’nın Çayönü İlk ve Ortaokulu’nda 23 Nisan Şenliği düzenledi.

21 Nisan Cuma günü düzenlenen şenlik için aktarmalı eğitim gören 5 köyden 150 çocuk bir araya...

Devamı...

BKSTV ÇOCUK VE GENÇLİK KULÜBÜ “HER YERDE SANAT VAR” GEZİCİ SANAT ATÖLYELERİ 2016-2017 Sezonu - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı (BKSTV) bünyesinde 2015 yılında kurulan “BKSTV Çocuk ve Gençlik Kulübü” ücretsiz gezici sanat atölyelerine 2016-2017 faaliyet döneminde de “Her Yerde Sanat Var” sloganı ile devam ediyor.

Gerçekleştirilen tiyatro & karagöz,...

Devamı...